III Kongres Tańca to wydarzenie, którego poszczególne elementy odbywać się będą w kilku różnych lokalizacjach: w Muzeum Śląskim, Teatrze Rozbark oraz w Starochorzowskim Domu Kultury. Organizatorzy Kongresu przykładają dużą wagę do zapewnienia dostępności dla wszystkich uczestników i uczestniczek wydarzenia. 

Obrady III Kongresu Tańca będą odbywać się w Muzeum Śląskim. Obiekt ten posiada szeroką ofertę udogodnień, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, a wejścia wyposażone są w podjazdy. Dla osób niesłyszących przewidziane jest tłumaczenie na polski język migowy (zarówno w formie obsługi recepcji wydarzenia, jak i tłumaczenia obrad). W Muzeum znajduje się również strefa wyciszenia. Umożliwia ona odseparowanie się od bodźców osobom o szczególnej wrażliwości na nie. W celu skorzystania z niej, prosimy o kontakt z obsługą recepcji III Kongresu Tańca.

W celu zapewnienia alternatywnego dostępu do uczestnictwa, wydarzenie będzie transmitowane na kanale Youtube. 

Więcej na temat dostępności Muzeum Śląskiego


Pierwsze wydarzenie towarzyszące Kongresu odbędzie się w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Teatr dysponuje windą, która umożliwia osobom na wózkach inwalidzkich dostęp do wszystkich pięter budynku. W teatrze dostępne są także miejsca dla osób z ograniczoną mobilnością oraz specjalnie dostosowane łazienki.

Więcej na temat dostępności Teatru Tańca i Ruchu Rozbark

Starochorzowski Dom Kultury będzie miejscem drugiego wydarzenia towarzyszącego, jakim jest potańcówka. Jego budynek jest dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich dzięki podjazdowi, toaletom oraz windzie. W Domu Kultury znajdują się także specjalne miejsca dla osób z ograniczoną mobilnością. W ramach potańcówki będzie również zapewniona pętla indukcyjna.

Więcej na temat dostępności Starochorzowskiego Domu Kultury

Wszystkie miejsca, w których odbędą się wydarzenia III Kongresu Tańca, są przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami i starają się zapewnić jak najlepszą dostępność dla wszystkich uczestników i uczestniczek. Dzięki temu, osoby z różnymi ograniczeniami będą mogły swobodnie uczestniczyć w wydarzeniach Kongresu, ciesząc się tańcem i sztuką.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na charakter wydarzenia i omawiane na nim treści, III Kongres Tańca jest skierowany wyłącznie do osób pełnoletnich, a organizatorzy nie zapewniają jakiekolwiek opieki nad dziećmi. 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję