O II Kongresie Tańca

26–29 września 2020 roku w Warszawie odbędzie się finał II Kongresu Tańca, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Kongres rozpoczął się pod koniec 2019 roku od kilkuetapowych konsultacji z polskim środowiskiem tańca, w ramach których został wypracowany program.

Finał Kongresu składa się z dwóch części. Rozpoczynamy w sobotę 26 września Warszawskim Świętem Tańca – szkoły, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje kultury połączą siły, by zaprosić do tańca osoby uczestniczące w Kongresie, a także mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

Na bezpłatnych warsztatach w różnych punktach miasta będzie można poznać całe spektrum tańca – od tradycyjnej polki przez japońskie butoh po hip-hop i jazz. Wieczorem zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej i PROMU Kultury na 2 spektakle, a także spotkania taneczne na Krakowskim Przedmieściu, organizowane przez Pracownię Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wystarczy się zapisać na stronie kongrestanca.pl, gdzie znajduje się także program Warszawskiego Święta Tańca.

27–29 września spotkamy się na części konferencyjnej. W czasie 6 paneli dyskusyjnych w gronie ekspertów wyłonionych podczas konsultacji społecznych chcemy wspólnie wypracować strategie rozwoju na przyszłość, zaproponować kompleksowe rozwiązania i zainicjować działania, które umożliwią zmiany.

Panele dyskusyjne odbędą się w Centrum Konferencyjnym w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także będą transmitowane on-line. Wszystkie informacje na temat transmisji tutaj.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współfinansowane przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli:
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Prezydent m.st. Warszawa

Ogranizator

Finansowanie

Współfinansowanie

Patronat honorowy

Do rozpoczęcia kongresu pozostało

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję